Toen ik ons weekendje weg naar Duisburg aan het plannen was en hier naar zocht op Google kwam ik veel foto’s van deze achtbaan tegen. De kinderen zagen het ook en wilden hier heel graag heen. Dit is niet zomaar een achtbaan, het is namelijk de langzaamste want het tempo bepaal je al lopend zelf 😉
Tiger and Turtle
Van een afstand lijkt het net een echte achtbaan met wagentjes maar als je boven komt zie je al snel dat er mensen op lopen. De kinderen snapten alleen nog niet hoe ze op de kop moesten lopen want er zit een grote looping in de baan.

Wat is de Tiger and Turtle nu precies?
De Tiger and Turtle lijkt een echte achtbaan maar dat is het niet. Het is een sculptuur die bedacht is door Ulrich Genth und Heike Mutter. De achtbaan sculptuur bestaat al sinds 2011 en is een trekpleister voor veel toeristen, wandelaars en fotografen.
Het sculptuur is 21 meter hoog en elke traptrede is anders. Heel apart dat je op iets wat normaal heel snel gaat langzaam gaat lopen. Vandaar ook de naam Tiger and Turtle.

Praktische informatie over het Tiger and Turtle Sculpture
Je vind het sculptuur in Duisburg Zuid en dit kun je vinden door de Ehinger Strasse in te voeren op je navigatie. Als je die richting op gaat dan kom je vanzelf bruin-witte wegwijsborden tegen waar Tiger and Turtle op vermeld staat. Je parkeert daar langs de weg.
Als je met hele kleine kinderen komt is het handig om de buggy of een draagzak mee te nemen omdat het vanaf de parkeerplaats ca. 1,5 km (zelf via de app Strava gemeten) lopen is via de brede wandelpaden. Je kunt zowel links of rechtsaf het pad op. Beide paden leiden naar de Tiger and Turtle boven op de berg. Het wijst zich eigenlijk vanzelf. Er zijn ook hele smalle afwijkende paden naar boven, maar dit kan wel gevaarlijk zijn als het heeft geregend.
De Tiger and Turtle is het hele jaar 24 uur per dag gratis toegankelijk maar is niet aan te raden bij slechte weersomstandigheden zoals zeer harde wind, veel regen en sneeuw of hagel. In het donker is het sculptuur prachtig verlicht.


Wij vonden het erg leuk en stoer om op de achtbaan sculptuur te lopen. De volgende keer als we weer in Duisburg zijn dan gaan we hier nog eens heen als het donker is. Het uitzicht is fantastisch en je kunt aan alle kanten genieten van het verre uitzicht op de industrie van het Ruhrgebied, weilanden, bossen en de stad. Je kunt de binnenstad van Duisburg tot de weg aan Düsseldorf zien als je goed kijkt.
En hebben jullie al zin om de langzaamste achtbaan te betreden?
Ik ben normaal helemaal geen fan van achtbanen maar dit is wel een heel leuke tip!!
Wat gaaf! Hier had ik echt nog nooit van gehoord.
Wat ontzettend leuk! Maar hoe zit het dan precies bij die looping? Ik zie een hekje, maar loop je dan weer terug of kan je wel het hele traject lopen door middel van een zijgangetje ofzo? Mooie foto’s ook!
Hi Rory, het ziet er een beetje ingewikkeld uit hè? Je moet dan inderdaad dezelfde weg weer terug. Gelukkig zijn de traptreden breed genoeg zodat je langs elkaar kunt lopen.
Haha ik vroeg mij al af hoe dat zit bij de looping! Leuke foto’s en die langzaamste achtbaan is ook wel iets voor mij ?
Wat leuk bedacht! Ik was wel benieuwd naar de looping haha.
LOL. Ik vind ‘ m leuk! Maar ik heb hoogtevrees dus ik ga er denk ik maar niet in…
Dat snap ik. Mijn oudste zoon heeft ook hoogtevrees en bleef liever aan de grond staan 😉
Wow! Dit heb ik echt nog nooit gezien, wat gaaf!! Ik kan alleen nog steeds niet helemaal begrijpen hoe je nu door die looping komt/loopt? haha Heel gaaf!
Uhm.. niet haha. Daar staat een hekje voor en verder mag je niet.
Dit is gewoon echt heel erg cool! Zo kun je bovenaan de achtbaan nog eens een foto maken van het uitzicht. Dat doe je rijdend toch niet, haha.
Oh huh best grappig! Ik keek eerst even alleen naar de foto’s en dacht oh een achtbaan, maar toen toch een trap enzo, haha! Lijkt me toch best iets engs hebben voor mij met mijn hoogtevrees enzo! Wel echt heel leuk gedaan zo!